Logowanie   |   Wybierz jezyk:

nasz klub

aerosquash jest jednym z największych profesjonalnych klubów squasha pod względem ilości kortów w prawobrzeżnej części Warszawy (5 certyfikowanych kortów McWil Premium). Dynamicznie rosnąca popularność squasha w Polsce przyczyniła się do powstania w ciagu kilku lat kilkudziesięciu nowych kortów w Warszawie.

Zdecydowana ich większość powstała w Śródmieściu, Mokotowie i okolicach. Chcąc sprawić, aby squash stał się bardziej dostępny również dla mieszkańców Pragi i okolicznych dzielnic postanowiliśmy otworzyć nasz klub na Gocławiu, w bezpośrednim sąsiedztwie Wału Miedzeszyńskiego – jednej z głównych arterii komunikacyjnych Warszawy.

Na szczególną uwagę zasługuje również lokalizacja naszego klubu. aerosquash znajduje się w historycznych budynkach, które stanowiły zaplecze hangarowe nieistniejącego już lotniska na Gocławiu. Po II Wojnie Światowej zostało ono przeznaczone na lotnisko sportowe Aeroklubu Warszawskiego, a w latach siedemdziesiątych zapadła decyzja o jego likwidacji. Pamiątką po istnieniu lotniska pozostały jedynie dwa hangary.

Losy hangarów w ciągu minionych 40 lat były zawikłane. Przechodziły z rąk do rąk, zmieniały swoje przeznaczenie. W ostatnich latach Aeroklub Warszawski, po odzyskaniu kontroli nad hangarami, podjął próbę ich rewitalizacji poprzez sprowadzenie do nich firm świadczących usługi dla miejscowej (i nie tylko) ludności, co wpływa jednocześnie na zwiększenie atrakcyjności całej okolicy.

Rezultaty podjętych działań widać już dzisiaj. W drugiej połowie 2010 roku w jednym z hangarów otwarty został klub muzyczny, a w grudniu 2010 otwarty zostanie również nasz klub squasha, który ze względu na historię budynku postanowiliśmy nazwać aerosquash.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin, dokonywania rezerwacji i życzymy przyjemnej gry!