Logowanie   |   Wybierz jezyk:

sprzęt do gry

Poniżej przedstawiony został krótki opis podstawowego sprzętu do gry w squasha. Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie można nabyć większość z przedstawionych niżej sprzętów – zarówno dla początkujących, jak również dla doświadczonych graczy.

Obuwie

Wbrew pozorom najważniejszym elementem sprzętu do gry w squasha jest odpowiednie obuwie. Podstawowym warunkiem, jaki musi ono spełniać jest posiadanie nie pozostawiającej śladów podeszwy kauczukowej, często oznaczonej jako „non-marking”. Zgodnie z regulaminem aerosquash, pracownik klubu ma obowiązek odmówienia wstępu na kort osobom w nieodpowiednim obuwiu.

Ponadto, wskazane jest, aby obuwie było dedykowane do gry w squasha, co zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo gracza.

Rakieta i piłka

Bez rakiety grać się nie da – w przypadku braku własnej, na miejscu można wypożyczyć, przetestować i kupić różne rodzaje rakiet – od modeli amatorskich do profesjonalnych.

Do tego dochodzi oczywiście piłka, która może się różnić w zależności od poziomu zaawansowania graczy. Wszystkie rodzaje piłek dostępne są w naszym sklepie i wypożyczalni.

Ubiór

Ubranie do gry w squasha musi być przede wszystkim wygodne. Standardem są krótkie spodenki i t-shirt jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestaw ten poddawać pewnym modyfikacjom.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na dynamikę squasha, grając można się zdrowo spocić. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort gry, strój powinien być wykonany z oddychających tkanin, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Akcesoria

Dodatkowymi akcesoriami używanymi przez graczy są opaski na nadgarstki i czoło, a także okulary chroniące oczy przed uderzeniem. Akcesoria te nie są wymagane podczas gry, natomiast są (szczególnie w przypadku okularów) bardzo zalecane, gdyż poprawiają one zdecydowanie komfort i bezpieczeństwo graczy.